Kompresy na dekolt metodą na zmarszczki – szyja piękna i młoda!

Inne metody

Zmarszczki powstają przede wszystkim na tych częściach ciała, które najefektywniej ekspozycji na słońce, w tym twarzy, szyi, dekolcie i szczytach przedramion. Zmarszczki można podzielić na dwie kategorie: drobne, linie powierzchniowe i głębsze bruzdy. Zawartość wilgoci jest najważniejszym czynnikiem w odmłodzonej cery. Jeśli skóra jest nawilżona, będzie wyglądać młodziej, bardziej jędrnej i świeższej.

Skóra na szyi traci sprężystość szybciej niż w innych częściach ciała, ale na szczęście, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec pomarszczeniom na skórze. Ćwiczenia, picie większej ilości wody, codzienne nakładanie kremu nawilżającego (np. Richevon) i zaopatrzenia się w krem do opalania to jest ważne. Dodatkowo możesz też stosować takie rzeczy jak są poniżej.

Złuszczać martwy naskórek raz lub dwa razy w tygodniu. To nie tylko zmniejsza powstawanie zmarszczek, ale również poprawia strukturę Twojej skóry. Wystarczy złuszczać umiarkowanie. Robiąc to zbyt często może prowadzić do uszkodzenia skóry i ją wysuszać.

Spanie na plecach może zminimalizować zmarszczki na twarzy, szyi i klatki piersiowej. Dodatkowo może również zachować swoje piersi od ugięcia.

Zmarszczki szyja – jakie olejki warto stosować?

Olej lniany wybawieniem dla twarzy. Dzięki unikalnemu składowi ożywia suchą skórę i skórę z pierwszych zmarszczek. Bardzo pachnący, złoty kolor, oleju lnianego może być również używany jako pokarm. Olej lniany jest stosowany w postaci maski, chusteczki, można używać zarówno w postaci czystej lub w połączeniu z innymi olejami, oraz estrów. Olej lniany jest również rekomendowany w skutecznym leczeniu zmarszczek skóry. Po oleju lnianym skóra jest bardziej miękka i gładka i jest mniej podatna na marszczenie. Zaleca się przyjmowanie od 2 do 6 łyżek stołowych oleju lnianego dziennie. Należy jednak pamiętać, że olej lniany jest zdrowy wyłącznie spożywany na zimno

Olej sezamowy promuje zdrową, piękną skórę. Olej sezamowy jest lekarstwem na zmarszczki. Jest stosowany do pielęgnacji skóry, nasiona sezamu są pełne cynku, niezbędnym minerałem do produkcji kolagenu i daje większą elastyczność skóry. Cynk pomaga również odbudować uszkodzone tkanki w organizmie do naprawy. Używaj oleju sezamowego na zmarszczki, ponieważ zawiera on naturalne właściwości ochrony przeciwsłonecznej, które mogą uniemożliwić występowania zmarszczek w wyniku ekspozycji na słońce. Ciepły olej sezamowy nałóż na skórę szyi i dekoltu  po 15 minutach wetrzyj. Zastosuj maskę dwa razy w tygodniu, a zobaczysz efekty!

Olej kokosowy stosowany w ochronie przed wolnymi rodnikami, które powodują uszkodzenie skóry, zmarszczki na szyi, dekolcie. Olej kokosowy nawilża skórę, aby zapobiec tworzeniu się zmarszczek. Zawiera unikalne połączenie kwasów tłuszczowych dzięki którym ma dużą wartość odżywcza i właściwości lecznicze. Olej kokosowy zapobiega powstawaniu przebarwień na skutek starzenia się i przebywania na słońcu. Jako naturalny środek zmiękczający skórę, olej kokosowy zmiękcza ją. Oleje kokosowe mogą być stosowane w połączeniu z wieloma innymi naturalnymi składnikami, które utrzymują zdrową oraz gładka skórę. Przed snem każdej nocy, nasmaruj twarz organicznym olejkiem kokosowym. Pozostawić na noc. Stosować codziennie.

0 Comments

Add a comment