serum richevon

Zmarszczki wokół ust ćwiczenia ujędrniające

Joga twarzy to nic innego jak gimnastyka mięśni, które wpływają na odpowiednie napięcie skóry tej części ciała. Delikatny masaż opuszkami palców czy ćwiczenia ruchowe związane z właściwą gestykulacją pozwalają zachować dłużej młody i promienny wygląd. Tak propagowana teraz joga twarzy usprawnia krążenie, dotlenia skórę, wpływa na lepsze wchłanianie preparatów odżywczych. Co więcej, pozwala na relaksację i odprężenie duchowe.

Aby jednak ćwiczenia te były skuteczne, należy wykonywać je w długim okresie i systematycznie. Tylko wtedy skóra zyska jędrność i gładkość, toksyny zostaną wyeliminowane, a cera nabierze blasku i jednolitego kolorytu.

Gimnastyka twarzy, jeśli tylko wykonywana jest właściwie, wpływa na ponad 50 mięśni, które pracują na twarzy. Pierwsze efekty widoczne mogą być już po 3 tygodniach. Skóra staje się bardziej gęsta i lepiej napięta. Aby złagodzić procesy naturalnego starzenia się skóry, jogę twarzy warto wykonywać codziennie, przez minimum 15 minut.

Ogromną zaletą jest fakt, że ćwiczenia można realizować o każdej porze dnia (najlepiej wieczorem) i gdziekolwiek. Naturalny lifting najlepiej wprowadzić profilaktycznie, zanim jeszcze zmarszczki na twarzy staną się widoczne. Metoda ta pozwala zapobiegać powstawaniu bruzd niemalże w każdej partii. Znacznie później pojawią się wgłębienia w okolicach oczu, na czole czy zmarszczki wokół ust. Ćwiczenia nie wymagają przy tym uprzedniego przygotowania. Wystarczy rozgrzać i rozluźnić twarz, by rozpocząć codzienny trening. Idealnie sprawdzą się w celu ujędrnienia skóry przy ustach. Joga pozwoli zapobiec występowaniu zmarszczek w kącikach ust, jak i tych pionowych, które pojawiają się nad górną wargą.

Zmarszczki wokół ust – ćwiczenia

Skóra wokół ust zaczyna się starzeć po 20-tym roku życia a pierwsze niedoskonałości da się zauważyć już w wieku 25-ciu lat. Zwiotczała skóra i opadające kąciki warg nie wyglądają atrakcyjnie. Aby ta partia twarzy nie pokryła się zbyt szybko całą siateczką zmarszczek, warto wprowadzić ujędrniające ćwiczenia oraz masaż ujędrniający. Dzięki nim usta staną się odporne na podrażnienia a sama skóra stanie się znacznie bardziej wygładzona.

Pielęgnacja ust jest istotna, patrząc nie tylko na samą sprawność aparatu mowy. Usta są przecież wizytówką kobiety, to one przyciągają uwagę najbardziej.

Codzienny wpływ czynników zewnętrznych nie wpływa na okolice ust korzystnie. Zmarszczki powstają nie tylko w wyniku uwarunkowań dziedzicznych, w procesie starzenia się skóry czy mimiki twarzy. Destrukcyjnie działają też promienie słoneczne, mróz, wiatr, woda czy kosmetyki kolorowe niskiej jakości.

Aby były zawsze ponętne, nie traciły kolorytu i nie szpeciły je zmarszczki, warto każdego dnia wykonywać proste ćwiczenia. Oto niektóre z nich:

  • głośne i wyraźne mówienie samogłosek. Przy samogłosce „E” warto położyć palce wskazujące na policzkach i naciągać skórę do szerokiego uśmiechu,
  • składanie ust w tzw. dzióbek,
  • składanie ust w tzw. rybkę,
  • wyciąganie żuchwy do przodu i cofanie jej,
  • marszczenie nosa w grymas złości przy jednoczesnym przyciskaniu ust palcem.

Wszystkie te ćwiczenia wzmacniają mięśnie okrężne ust. Dzięki temu skóra w kącikach i nad górną wargą będzie odpowiednio napięta. Ćwiczenia tego rodzaju dadzą też efekt pełniejszych ust.

Oczywiście, oprócz wykonywanych ćwiczeń nie zapominajmy również o codziennej pielęgnacji. Starajmy się regularnie na skórę twarzy nakładać kremy przeciwzmarszczkowe np. Richevon.

Bibliografia

1. Fraser E., Ucieczka od zmarszczek, 2006
2. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005

4.8 (95%) 4 głosów

6 odpowiedzi do “Zmarszczki wokół ust ćwiczenia ujędrniające

  1. Kurcze jednak pogoda to ma wplyw na skórę ja patrzę na moejgo brata który ma bardzo jasna skorę i nie lubi się opalać więc ma idealnie gładką twarz w wieku 40 lat a znowu drugi ciągle na słońcu i wygląda dużo stażej a jest świeżo po 30 także nie ma z tym żartów i tzreba kremy z filtrem stosować cały czas bo lipa

    1. Tak 😀 tylko musisz to robić regularnie co najmniej kilka minut – na przykład wmasowując jakiś kremik ja mam akurat richevon i działa bardzo dobrze na moją cerę :):):)

  2. Ja żadnych ćwiczeń na zmarszczki nie robię. Moim zdaniem to bez sensu. Zamiast tego stosuję krem Richevon. Ten krem jest delikatny, więc raczej głębszych zmarszczek się dzięki niemu nie pozbędziesz, ale zmarszczek mimicznych jak najbardziej tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

96 − 95 =