Hemoroidy, czyli żylaki odbytu są dość uciążliwym problemem, bowiem w przebiegu choroby, naczynia żylne powiększają się z powodu zatrzymania krwi oraz przewlekłego wzrostu ciśnienia w żyłach. Takie powiększone sploty żylne uwypuklają się wewnątrz lub na zewnątrz odbytu w błonie śluzowej odbytnicy.
Zazwyczaj są wyraźnie wyczuwalne, a ich występowanie wiąże się z nadwagą, otyłością, siedzącym trybem życia, zaawansowanym wiekiem, czy przewlekłymi zaparciami. Na szczęście jednak istnieją pewnego rodzaju tradycyjne metody, które mogą okazać się zbawienne i przynieść nam ulgę jeszcze zanim konieczne będzie odwiedzenie lekarza i przyjmowanie odpowiednich, syntetycznych leków. Jakiego lekarza odwiedzić? Sprawdź http://hemoroidy-leczenie.net.pl/hemoroidy-jaki-lekarz/
Jak skuteczne są zioła na hemoroidy?
Jakie zioła na hemoroidy? Skuteczne leczenie. Zioła w wielu badaniach wykazały jednoznacznie największą skuteczność w działaniu w początkowej fazie choroby hemoroidalnej, zaś w zaawansowanych stadiach dobrze wspierają profesjonalną terapię, aczkolwiek nie mogą jej zastąpić. Zioła na hemoroidy pełnią naprawdę wiele funkcji, na przykład zmniejszają stan zapalny i podrażnienia, działają przeciwbakteryjnie, przyspieszają gojenie w przypadku pojawienia się mikrourazów oraz wiele więcej. Najlepiej jest stosować waciki nasączone wyciągami, przede wszystkim z rumianku, nagietka, aloesu, skrzypu oraz kory dębu. Można także praktykować kilkuminutowe nasiadówki, które jednak najczęściej dają tylko chwilową ulgę.
Przyjrzyjmy się teraz lepiej działaniu poszczególnych rodzajów ziół.
- Kora dębu, dzięki dużej zawartości garbników działa ściągająco, co pozwala na obkurczenie ścian naczyć włosowatych oraz zmniejszenie ich przepuszczalności i zahamowanie mikro krwawień.
- Kasztanowiec zwyczajny, a właściwie wyciąg z niego, poprawia elastyczność, zmniejsza kruchość i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, a także usprawnia przepływ krwi w drobnych naczyniach okoli odbytu.
- Oczarek wirginijski działa przeciwzapalnie i ściągająco, a ponadto reguluje krążenie podskórne i uszczelnia małe ranki, a poza tym ma jeszcze działanie przeciwbakteryjne, dzięki czemu zapobiega infekcjom.
- Krwawnik pospolity natomiast ma działanie przeciwkrwotoczne, hamując drobne krwawienia z uszkodzonych naczyń włosowatych żylaków odbytu, ponadto łagodzi stany zapalne skóry.
- Rumianek pospolity działa przeciwzapalnie oraz łagodząco na podrażnienia, przez co absolutnie nie można go pominąć w leczeniu.
Hemoroidy są okropne
Myślałam że w tak młodym wieku (24 lata) się takich przypadłości nie ma
Ale się myliłam… Ból jest krutny i nie wiem jak sobie mam z tym poradzić a szczerze wątpię że jakieś zioła tu coś zdziałają
Ja też tak myślałam ale kupiłam takie zioła proctovitale czy coś takiego i powoli powoli jest coraz lepiej i przede wszystkim naturalnie!!!!!!!!!!!
Kasztanowiec jest świetny też na opuchnięte nogi. Mega ulga. Wracamy do zielarstwa – i bardzo dobrze!
No rumianek jest świetny, działa łagodząco, pamiętam moje dzieciństwo, jak mama przemywała mi oczy rumiankiem. Dobrze jest wiedzieć, że rumianek pomaga też na hemoroidy.