serum richevon

Jakie zioła na hemoroidy?

zioła na hemoroidiy

Hemoroidy, czyli żylaki odbytu są dość uciążliwym problemem, bowiem w przebiegu choroby, naczynia żylne powiększają się z powodu zatrzymania krwi oraz przewlekłego wzrostu ciśnienia w żyłach. Takie powiększone sploty żylne uwypuklają się wewnątrz lub na zewnątrz odbytu w błonie śluzowej odbytnicy.

Zazwyczaj są wyraźnie wyczuwalne, a ich występowanie wiąże się z nadwagą, otyłością, siedzącym trybem życia, zaawansowanym wiekiem, czy przewlekłymi zaparciami. Na szczęście jednak istnieją pewnego rodzaju tradycyjne metody, które mogą okazać się zbawienne i przynieść nam ulgę jeszcze zanim konieczne będzie odwiedzenie lekarza i przyjmowanie odpowiednich, syntetycznych leków. Jakiego lekarza odwiedzić? Sprawdź http://hemoroidy-leczenie.net.pl/hemoroidy-jaki-lekarz/

Jak skuteczne są zioła na hemoroidy?

Jakie zioła na hemoroidy? Skuteczne leczenie. Zioła w wielu badaniach wykazały jednoznacznie największą skuteczność w działaniu w początkowej fazie choroby hemoroidalnej, zaś w zaawansowanych stadiach dobrze wspierają profesjonalną terapię, aczkolwiek nie mogą jej zastąpić. Zioła na hemoroidy pełnią naprawdę wiele funkcji, na przykład zmniejszają stan zapalny i podrażnienia, działają przeciwbakteryjnie, przyspieszają gojenie w przypadku pojawienia się mikrourazów oraz wiele więcej. Najlepiej jest stosować waciki nasączone wyciągami, przede wszystkim z rumianku, nagietka, aloesu, skrzypu oraz kory dębu. Można także praktykować kilkuminutowe nasiadówki, które jednak najczęściej dają tylko chwilową ulgę.

Przyjrzyjmy się teraz lepiej działaniu poszczególnych rodzajów ziół.

 • Kora dębu, dzięki dużej zawartości garbników działa ściągająco, co pozwala na obkurczenie ścian naczyć włosowatych oraz zmniejszenie ich przepuszczalności i zahamowanie mikro krwawień.
 • Kasztanowiec zwyczajny, a właściwie wyciąg z niego, poprawia elastyczność, zmniejsza kruchość i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, a także usprawnia przepływ krwi w drobnych naczyniach okoli odbytu.
 • Oczarek wirginijski działa przeciwzapalnie i ściągająco, a ponadto reguluje krążenie podskórne i uszczelnia małe ranki, a poza tym ma jeszcze działanie przeciwbakteryjne, dzięki czemu zapobiega infekcjom.
 • Krwawnik pospolity natomiast ma działanie przeciwkrwotoczne, hamując drobne krwawienia z uszkodzonych naczyń włosowatych żylaków odbytu, ponadto łagodzi stany zapalne skóry.
 • Rumianek pospolity działa przeciwzapalnie oraz łagodząco na podrażnienia, przez co absolutnie nie można go pominąć w leczeniu.
4.8 (95%) 4 głosów

4 odpowiedzi do “Jakie zioła na hemoroidy?

 1. Hemoroidy są okropne
  Myślałam że w tak młodym wieku (24 lata) się takich przypadłości nie ma
  Ale się myliłam… Ból jest krutny i nie wiem jak sobie mam z tym poradzić a szczerze wątpię że jakieś zioła tu coś zdziałają

  1. Ja też tak myślałam ale kupiłam takie zioła proctovitale czy coś takiego i powoli powoli jest coraz lepiej i przede wszystkim naturalnie!!!!!!!!!!!

 2. No rumianek jest świetny, działa łagodząco, pamiętam moje dzieciństwo, jak mama przemywała mi oczy rumiankiem. Dobrze jest wiedzieć, że rumianek pomaga też na hemoroidy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

87 − = 79