serum richevon

Prosty sposób na zapobieganie zmarszczkom – najlepszy krem na pierwsze zmarszczki

krem na pierwsze zmarszczki

Zmarszczki są nieuniknione – wraz z wiekiem pojawiają się na twarzy, szyi i dłoniach. Z każdym kolejnym rokiem jest ich więcej, a te wcześniejsze stają się głębsze. Trudno jest je usuwać, za to dużo łatwiej zapobiegać ich powstawaniu. Dlatego kurację przeciwzmarszczkową warto zacząć jak najwcześniej.

Wbrew panującej opinii to właśnie wiek około 25 lat jest idealnym momentem do rozpoczęcia używania kremów przeciwzmarszczkowych, które mogą skutecznie opóźnić starzenie się skóry. Zapobieganie zmarszczkom jest również bardziej efektywne i tańsze od ich redukcji. W celu jak najlepszego zrozumienia zachowania własnej skóry i zdobycia wiedzy na temat jej pielęgnacji trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie…

Dlaczego powstają zmarszczki?

Skóra, jak każdy inny organ, starzeje się wraz z nami. Traci elastyczność, działają też na nią siły grawitacyjne, powodując jej opadanie. Z wiekiem słabną jej zdolności do regeneracji i rozchodzą się włókna kolagenowe, które sprawiają, że jest ona napięta i jędrna. W organizmie zaczyna też brakować składników takich jak witaminy A, C, E oraz miedź, które pobudzają naturalne powstawanie kolagenu. Szybkie starzenie się skóry może być też uwarunkowane genetycznie – w tym wypadku kremy mogą nie zdać się na wiele. Są jednak czynniki zewnętrzne, których ograniczenie może wpłynąć na spowolnienie procesu powstawania zmarszczek. Przede wszystkim chodzi o palenie papierosów i zbyt duże wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych. To drugie prowadzi do powstawania wolnych rodników (te znacznie przyspieszają starzenie się skóry), uszkodzenia włókien kolagenowych i przesuszenia skóry.

Co powinien mieć w sobie dobry krem na pierwsze zmarszczki?

Żeby zadbać o skórę przede wszystkim musimy stale nawadniać organizm i nie dopuszczać do jego odwodnienia. Woda zapewnia skórze sprężystość i odpowiednie nawilżenie – bez płynów naskórek szybciej się wysusza i robi się matowy. Należy też chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i unikać chodzenia na solarium. Organizmowi należy stale dostarczać witamin A (retinol), C i E przez spożywanie m.in. marchwi, żółtego nabiału, owoców cytrusowych, orzechów laskowych, migdałów i tłustych ryb.

Co zawiera najlepszy krem na zmarszczki?

Aby dobrze dobrać krem przeciwzmarszczkowy należy poznać składniki, które powinny zawrzeć się w jego składzie. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

  •  mocno nawilża skórę,
  •  zawiera filtry UV,
  •  witaminy: A, C i E,
  •  koenzym Q10,
  •  fitohormony,
  •  peptydy.

Najważniejsza jest jednak świadomość potrzeby dbania o skórę, odpowiednia dieta i systematyczna pielęgnacja – bez tego nawet najlepszy krem na zmarszczki Richevon nie pomoże. Warto ograniczyć też stres i używki, a zamiast tego wprowadzić do planu dnia aktywność fizyczną.

Bibliografia

1. Ascher B., Injection treatments in cosmetic surgery, 1995
2. Del Rosso J.Q., Kosmeceutyki o działaniu nawilżającym, 2006

5 (100%) 3 głosów

5 odpowiedzi do “Prosty sposób na zapobieganie zmarszczkom – najlepszy krem na pierwsze zmarszczki

  1. Moja przyjaciółka mi opowiadała o tym całym Richevonie ale jakoś jej nie chciałam wierzyć więc czytam te opinie i wszytskie kobiety mówią że działa, więc chyba muszę zamówić 😀

  2. Czy pod oczy tez go można stosować? Bo szyja, czoło i wgl ok u mnie, ale wory pod oczami to jest jakiś dramat.

  3. Mmm, a ten krem Richevon ma jakieś ograniczenia wiekowe? 🙂 Chodzi mi o to, czy Richevon może stosować osoba młoda, 25-30 letnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 53 = 63